Innendørstrening sesongen 2016/2017.
Vi har innendørstreninger på 15m i skytterhuset tirsdager med oppmøte 18.30-19.30.
Første kveld 24. oktober.
Vel møtt.


--------------------------------------------

Utmarkslagets pokal 2017
Resultater Utmarkslagets pokal 2017:
Runde 1 (25/5-2017)
Runde 2 (30/5-2017)
Runde 3  (6/6-2017)
Runde 4 (13/6-2017)
Runde 5 (15/8-2017)
Finale (15/8-2017)

Vegard Aasheim Storsve ble årets akjsevinner av Utmarkslagets pokal.
_______________________________________________________________________________________

Lagmesterskap jaktfelt 11/8-2017
Vegard Aasheim Storsve ble årets lagmester.
Resultatene ligger her.
 

---------------------------------------------------------------------------------


Jaktfelt Båvolhauan 9/6-2017

________________________________________________

Vingelsstevnet bane 2017
Vingelen skytterlag ønsker velkommen til åpent banestevne 20.-21. mai 2017.


Påmelding på dfs.no i perioden 8/5-19/5.



-----------------------------------------------------------------------------------------

Finale i Dovrefjellcupen 2017
Guri Gulløien Livoll vant klasse Rekrutt under finalen på Hjerkinn 1. mai! Vi gratulerer.
Roald Trøeng kunne også returnere med klasseseier i klasse 2.

--------------------------------------------------------------------------------------

Jaktfelt 1. mai 2017:
203 deltagere på årets stevne i strålende vær.

Peder Bjarne Grønås vinner av mesterskapet Åpen klasse.

Kristian Lund-Vang vant mesterskapet for
jegerklassene.



------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vingelsstevnet felt 19/2-2017:
 Vingelstevnet felt
Det ble en fin start på feltsesongen. 
Supert vær og mye god skyting.
126 deltagere.
 




Stormyrastevnet 15m 10-14/2017:
Stormyrast evnet 2017

Gratulere Mali Heggstad Graven med pers på 349 og Seier i Eldre Rekrutt.

Resultater:



 Resultater



Banestevne 21- 22 mai

150 deltagere.







Banestevne Vingelen og Dalsbygda . Teller i Østlendingenskytingen




                      
                           Jaktfelt 1. mai
Tradisjonen tro arrangerte vi jaktfeltstevne søndag 1. Mai. Det ble 183 deltagere.
Vinner av åpen klasse ble Ivar Sæther, Røros med fullt hus ,150 poeng.
Vinner av Jeger klasse ble Kristian Lund Vang, Tynset med 146 poeng, etter omskyting med Henning Dragmyrhaug fra Haltdalen.
Vi gratulerer.

       Ivar Sæther            Kristian Lund Vang
 








 Dalsbygda jegerkarusell




 Samlagsstevnet felt Søndag 3. april

Vi gratulerer Samlagsmestere:

2-5/V55:   Per Erik Oldertrøen, Tynset
V55:           Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund
Rekrutt:     Jørn Strypet, Alvdal
E-Rekrutt: Andreas Tuveng, Dalsbygda
Junior:       Gunhild Helstad, Øvre Rendal
V-65:         Hans Sollid, Alvdal
V-73:         Karstein Skundberg, Alvdal
Felthurtig: Roger Nilsen, Tynset


                                    Pallen i kl. 2-5/ V55
 Per Joar Nygård       Per Erik Oldertrøen    Ole Kristoffer Løkken.

Gratulerer Per Joar med Skikkelig Come Back.
      



Feltløypa med figurer.

Oppfordrer skytterne til å skyte felthurtig.



Lagsmesterskap felt skjærtorsdag 24. mars.

Trude var nok en gang best. Ryssen må skjerpe seg te neste år.




 DC 1 Vingelstevnet 21 februar 2016
Mona Isene fra Rennebu vant Spa-helg på Savalen. Vi Gratulerer.
120 deltagere i strålende vær
Svein Budal ble best på Grovfelten

Hvis det oppdages feil med resultater, kontakt Geir på tlf: 90 74 63 12

Resultater:






 Lagsmesterskap 15 m 20/1-2015


Stormyrastevnet 15 m 2016 13-16. januar.
Det ble 63 deltagere.
Resultater:





Lagsmesterskap Jaktfelt

Resultater:


Utmarkslagets Pokal 

Resultater:


utmarkslagets_pokal_2006-2015-omskyting.pdf                                 
Landskytterstevnet Lesja

Knallgod Tid 7.81
  

Vi gratulerer Erik Livoll med god skyting på felthurtig.
Han vant kl. 3 på 7.81 og ble nr. 12 totalt.
Han er kvalifisert til finalen fredag 7. august kl. 12.30. 
Ta en tur til Lesja, som heiagjeng.





Terminliste 2015 Vingelen





Lagsmesterskap bane fredag 26/6

Gratulerer Lars Erik med 347 i kl. Junior.
Faderlige opphav, Stig vant kl.1 med 231.
Ragnar vant kl. 2-5 med 341.

Vi gratulerer.

Resultater:


Båvolapokalen

Skarpskytter Sundt , Terje Sundt , ble beste skytter. Vi gratulerer.

Resultater:

Jaktfelt 1. Mai
Da er stevnet ferdig. Det ble 196 deltakere.
Jim Are Skjerve Dullum  fra Værnes vant åpen kl. med 148 poeng.
Nils Even Dragmyrhaug fra Haltdalen vant jegerkl. med 150 poeng
Mye bra skyting . Vi takker for oppmøte.


             


Lagsmesterskap felt skjærtorsdag.
Gratulererer Trude som mester kl. 2-5-V55.

Første år som seniorskytter.  Trude knuste alle gamle ringrever langt ut på Stormyra,og ble  Lagsmester på Grovfelt.

Resultater

Vingelstevnet felt

Resultater
Vingelstevnet felt

Lagsmesterskap 15 m 10/2-2015

Da er Stormyrastevnet ferdig.
Ble noen frafall på grunn av været.
Takker alle som møtte opp.

73 skyttere deltok
Resultater:

Stormyrastevnet 15 m arrangeres
lørdag 7. og søndag 8. februar.
Velkommen

Innbydelse:

Nora skytterlag arrangerer stevne samme helg.
Østlendingen finalen

Ingrid Ragna vant finalen for Eldre Rekrutt,  
i Østlendingen skytingen.

Hun var nr 3 før omgangen med 250 og 18 innertreff.
På omgangen gjorde hun ingen feil, 
og smelte til med 100 poeng og 9 innertreff.
Totalt 350 med 27 innertreff. 
Hun er nå kvalifisert som medlem av 350 klubben.

Vi Gratulerer.



Lagsmesterskap bane 200 m

Erik Livoll ble lagsmester på 200 m tirsdag 19. august. Vi gratulerer.

En glad vinner gratuleres av Regjerende mester Ragnar.

Lagsmeterskap Jaktfelt

Audun Tobro ble lagsmester.
Olav Rønning vant kl. over 60 år.
Vi gratulerer.


Resultater Utmarkslagets pokal

Audun Tobro ble Vinner av finalen. Vi gratulerer.






Banestevnet 28-29- juni

Da er banestevnet ferdig. 20 år siden vi arrangerte banestevne.
66 deltakere. Mye bra skyting.
Erland Haugen, Røros satte ny banerekord på 200 m med 347.
Jon Egil Bakken skøt 350 med 29 innerblinker på 100 m.
Karstein Skundberg skøt også 350 på 100 m.
Vi gratulerer.

Resultater








Gravkort til Erland



Gravkort til Jon Egil


Lagsmesterskap bane 100 m

Resultater



Trude og Mona etter anvisning


Lars Erik og Ingrid Ragna med spente fedre i bakgrunn.
Båvolapokalen resultater


Jaktfelt torsdag 1. mai
Da er stevnet ferdig. 196 deltakere.
Her er noen av klassevinnerne samlet etter skyting
Jostein Hoset E2, Cecile Øvergård F, Siv Aas JB , Per M. Rønning JA og Birger Meistad A.

Mye bra skyting. 6 skyttere som fikk fult hus 150 poeng.
Beste skytter i åpen kl. ble Esten Vingelen kl B, Tynset med 150 poeng.
Beste skytter i Jegerkl. ble Per M. Rønning Kl JA, Stjørdal med 150 poeng.I klasse JA fikk Morten Aasheim, Jordet og Arild Brænd, Øvre Rendal 150 poeng.
Klassevinner: F: Cecile Øvergård, Vingelen 150 poeng
                      JB: Siv Aas, Nidaros 150 poeng
                      A: Birger Meistad, Trondheim 148 poeng
                      JC: Bjørn Moen, Tynset 146 poeng
                      D1:Mats Aasheim, Jordet 140 poeng
                      D2: Hallgeir Harsjøen, Tynset 137 poeng
                      E1: Jon E. Bakken, Os 140 poeng
                      E2: Jostein Hoset,Orkla 144 poeng 
Resultater:

Informasjon om figurer:




Sammenlagstilling DC-Cup etter 14 stevner



Da er jaktfeltstevnet ferdig.
Mye bra skyting og strålende vær.
Fornøyde skyttere som syntes løypa var fin.
4 som skøt fult hus 150 poeng.
Best ble  Thore Larsen fra Åsane Jff i kl.A
Othar Hvaal fra Lardal i k. E1
Karl Berg fra Skien Jff i kl. E2
Terje Terjesen fra Froland i kl. B

Se fullstendig Resultatliste nedenfor.


Resultater  Jaktfeltstevnet oppdatert 9/4-2014

Er det feil i lister, Ring Geir tlf 90 74 63 12






Informasjon om figurer




s
Samlagstevnet felt Brekken
Gratulerer Ragnar som mester med 40/5
Rekruttene hadde ikke dagen, men da slo gamle helter til med god skyting. 
På runden fikk Ragnar 30/12, Erik 28/12 og Roald 25/6.
Vingelen tok 2. plass på lagskyting grovfelt med nevnte skyttere.Vi gratulerer.

Lagsmesterskap Felt og Nm- Runden
Resultater:



Spaweekend
Randi Singsaas fra Singsås skytterlag vant trekninga om en Spa-Weekend på Savalen.
Vi Gratulerer.

Vingelstevnet 2014

Mester ble Hans Iver Kojedal med Fult hus 30/18
Roger Nilsen nr. 2 med 29/17
Odd Arne Pedersen nr. 3 med 29/8

Røros vant lagskytinga med 85/43.
105 deltagere deltok.

Trude  vant kl. junior med 30/24
Lars Erik  ble nr 2 i kl. E- Rekrutt med 30/18
Roald ble nr 2 i kl. 2 med 24/3

Resultater:

Lagsmesterskap 15 m 

Tir. 18/2-2014 arrangerte vi lagsmesterskap 15 m.
14 deltagere. Trond Peder serverte gryte.
Det var premieutdeling fra fjoråret.

Resultater

Stormyrastevnet 2014

75 deltagere.
7 aspiranter deltok med god skyting.Håper de blir med på flere skytinger. 

Ragnar Sollid vant kl. 3-5 med 244 p.
Lars Erik Vant ER med 249 p.
Ingrid Ragna nr 2 med 246 p.
Trude vant Junior med 248 p
Roald nr 2 i kl. 2 med 241 p. 
Vi Gratulerer.

Resultater klikk på link til høyre under nyheter.

Vingelen skytterlag er tilknyttet
Gi din støtte til oss ved å registrere deg her:

RESULTATER 3. RUNDE KARUSELL



Terminliste for 2017